Zyrtare: Konfirmohet lajmi i Demokracia.com, derbi Gjilani – Drita luhet pa tifozë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Një tjetër lajm i keq për tifozët gjilanas të cilët derbin më të madh në futbollin shqiptar Gjilani – Drita, duhet ta shikojnë nga televizioni, shkruan Demokracia.com.

Lajmi që ndeshja Gjilani – Drita do të luhet pa tifozë e ka dhënë vet skuadra e Gjilanit e cila deri të ky vendim erdhi për shkak të kushteve jo të mira në stadium.

Demokraia.com ka raportuar dje ekskluzivisht që kjo ndeshje luhet pa tifozë: Zyrtare: Derbi Gjilani – Drita luhet pa tifozë

Njoftimi i plotë i SC Gjilanit:

𝗡𝗝𝗢𝗙𝗧𝗜𝗠 𝗣Ë𝗥 𝗡𝗗𝗘𝗦𝗛𝗝𝗘𝗡 𝗞𝗔𝗠𝗣𝗜𝗢𝗡𝗔𝗟𝗘 𝗡𝗗𝗔𝗝 𝗙𝗖 𝗗𝗥𝗜𝗧𝗔!

📍Sport Club Gjilani njofton se dueli i xhiros së XV-të në “Albi Mall” Superligë ndaj FC Drita do të zhvillohet të enjten më 11 Nëntor në stadiumin ndihmës me bari sintetik në Gjilan.

🗣Për shkak të kushteve jo të favorshme dhe mungesës së tribunave, takimi do të zhvillohet pa prezencën e tifozëve dhe qëndrimi afër stadiumit do të jetë i ndaluar për shikues.

🎙Mediat do të vendosen në pjesën Qendrore të stadiumit, aty ku do të qëndrojnë edhe zyrtarët e klubeve.

⛔ Parkingu brenda stadiumit do jetë i mbyllur (përveç automjeteve zyrtare) dhe nuk do të lejohet parkingu i veturave afër hapsirave të stadiumit për shkak të sigurisë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-