​Përfundon numërimi edhe në Dragash, VV-ja e para me 2.759 vota

Opoja.net Opoja.net Opoja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka përfunduar procesin e numërimit të votave të zgjedhjeve parlamentare edhe për Komunën e Dragashit.

Lëvizja Vetëvendosje ka fituar me 2.759 vota ose 24.46 për qind. Partia Demokratike e Kosovës ka fituar 2.658 vota ose 23.56 për qind.

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka 2.214 vota ose 19.63 për qind.

Dalja e votuesve në Prizren ka qenë 11.534 ose 30,24% për qind nga gjithsej 38.142 qytetarë me drejtë vote.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-