44 përqind e argjentinasve e duan Messin për president

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Lionel Messi padyshim se është një ikonë e futbollit botëror.

Por, edhe nëse do të merrej me politikë një ditë punët s’do t’i kishte keq. Kjo për shkak se sipas një sondazhi 44 përqind e qytetarëve të Argjentinë, e duan fituesin e shtatëfisht të “Topit të artë” për president.

Ndërkaq 38 përqind e tyre nuk e pëlqejnë atë si udhëheqës, derisa 18 përqind e tyre janë përgjigjur se ai “mund të jetë”.

Messi e bëri të mundur edhe fitimin e Kupës së Botës nga Argjentina. Ylli i Argjentinës me këtë rast realizoi edhe ëndrrën jetësore. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-