452 rrugë dhe hapësira publike të Dragashit tashmë të emërtuara!

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Në seancën e parë të Kuvendit Komunal të Dragashit për vitin 2015 të mbajtur me datë 29 janar 2015, u bë shqyrtimi dhe miratimi i listës për emërimin e rrugëve dhe hapësirave publike të komunës sonë.

Kryetari i komisionit për emërimin e rrugëve dhe hapësirave publike Z. Muharrem Qavleshi deklaroi se si çdo mision tjetër që shoqëria i ka dhënë e ka kryer me sukses edhe përkundër pengesave të shumta politike e personale që i dolën gjatë punës së këtij komisioni. Ky projekt është për të mirën e qytetarit ngase këtë e kërkon Bashkimi Evropian. Z. Qafleshi shtoi se tashmë  përmes navigacionit çdo mik do të arrin në shtëpinë tuaj pa pasur nevojë për ta pyetur kënd.

I e falënderoj për ndihmë dhe bashkëpunim Nysret Veliun, i cili dha gjithë dijen e tij për ta përfunduar sa më parë këtë projekt kapital për komunën tonë. Po ashtu për lektorimin profesional gjuhësor Z. Fisnik Gurin.

Si dhe anëtarët që e përbënin komisionin dhe që ndihmuan Z. Qafleshi në përfundimin e punës ishin edhe:

  1. Xhevat Isufi
  2. Metush Ahmeti
  3. Mehmet Hamza
  4. Uzair Hamza

Komuna e Dragashit tashmë ka 452 rrugë të emërtuara.

(Opoja.net)

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-