Opoja.net

80 aksidente vetëm në 24 orët e fundit

Kronika
80 aksidente vetëm në 24 orët e fundit

Numri i aksidenteve që po ndodhin vetëm sa po rritet. Vetëm 24 orëshin e fundit numri i tyre ka arritur në 80.

Kjo është bëërë e ditur në raportin 24 orësh që lëshon Policia e Kosovës për media, shkruan Gazeta Fjala.

Në këtë raport thuhet se ka pasur edhe të lënduar.

“Prej 80 akisidenteve, 24 prej tyre kanë qenë aksidente me të lënduar ndërsa 56 të tjera kanë qenë aksidente pa të lënduar.

Poashtu edhe numri i gjobave të shqiptauara ka qenë i madh. “Policia ka shqiptuar 2 mijë e 136 gjoba”.

16 është numri i personave që janë arrestuar, 8 janë në mbajtje dhe 5 në vuajtje të dënimit

Sulmohet një polic gjatë inspektimit në një restorant për masat anti-Covid

Merlinda Guraj

Dhuna në familje vazhdon të mbetet problem në gjithë Kosovën

Opoja.net

Shërbimi Korrektues ndalon përkohësisht lirimin e të burgosurve gjatë fundjavave

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net