A kam mëkat nëse vdes nga anoreksia?

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Artikuj

Pyetja:

A kam mëkat nëse vdes nga anoreksia?

***

Përgjigjja:

Kjo nuk lejohet ngase Allahu ka treguar se trupi ka të drejta mbi ty. Këta trupa nuk na takojnë neve ata janë amanet nga Allahu i Lartësuar.

Ti nuk ke të drejtë ta keqtrajtosh dhe abuzosh atë (trupin tënd) në këtë mënyrë. Kërko ndihmë mjekësore menjëherë.

Shejh Asim El Hakim

The post A kam mëkat nëse vdes nga anoreksia? appeared first on Pyetje dhe përgjigje nga feja islame.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-