Opoja.net

Agjenda e nesërme e Kombëtares së Kosovës në Spanjë

Ekipi i Kombëtares së Kosovës ka arritur në Sevilla të Spanjës dhe është akomoduar në hotel “Melia”.

“Dardanët” në aeroportin e Sevillas janë pritur nga zyrtarët e Federatës Spanjolle të Futbollit, të cilët u kanë dëshiruar mirëseardhje dhe qëndrim të këndshëm në Spanjë.

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, nesër do të mbajë konferencë për media me fillim nga ora 17:30.

Më pas, “Dardanët” në orën 18:00 do të zhvillojnë seancën stërvitore në “Estadio La Cartuja de Sevilla”, aty ku të mërkurën do të përballen me Kombëtaren e Spanjës, në ndeshjen e dytë të kualifikimeve për Botërorin “Katari2022”./Gazeta Sinjali Sporti/

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend