Aksident i rëndë në Prizren, një i vdekur e disa të lënduar

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika

Një person ka vdekur dhe pesë të tjerë janë lënduar si pasojë e një vetë-aksidenti në dalje të fshatit Piranë të komunës së Prizrenit.Dyshohet se personi i vdekur është një e mitur, dhe se shkaku i aksidentit ka qenë mos përshtatja e shpejtësisë.

Të lënduarit janë dërguar në Qendrën emergjente të Prizrenit, njofton Klan Kosova.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurorja, dhe të gjitha njësitë relevante kanë dalë në vendngjarje dhe janë duke e hetuar rastin.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-