Opoja.net

Aksident me fatalitet në hyrje të Prizrenit

Kronika
Aksident me fatalitet në hyrje të Prizrenit

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në Autostradën Prishtinë-Prizren. Nga ky aksident ka mbetur i vdekur një person. Rastin për Express e ka konfirmuar Policia e Kosovës.

Në hyrje të Prizrenit pak minuta më parë ka ndodhur një aksident i rëndë. Aty siç ka treguar Policia ka  mbetur i vdekur një person, derisa disa të tjerë janë lënduar.

“Po një aksident ka ndodhur pak më herët. Aty janë përplasur një veturë dhe një kamion. Nga aksidenti, ka mbetur i vdekur një pasagjer i veturës. Ai është dërguar pa shenja jetë për në spital:, ka thënë Hazir Berisha, zyrtar për informon në Policinë e Kosovës.

Ai ka thënë se nga ky aksident kanë mbetur të lënduar edhe disa persona tjerë.

“ Të tjeret që janë lënduar, janë dërguar për trajtim në spital. Me shkaqet e aksidentit është duke u marr Polica e Kosovës”, ka thënë ai.

Varroset 15-vjeçari që u vra me thikë në Prizren, babai i tij përlot me fjalët

Opoja.net

Policia jep detaje për shpërthimin e zjarrit në oborrin e QKUK-së

Opoja.net

Sulmohet një polic gjatë inspektimit në një restorant për masat anti-Covid

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net