Aksident me fatalitet në hyrje të Prizrenit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në Autostradën Prishtinë-Prizren. Nga ky aksident ka mbetur i vdekur një person. Rastin për Express e ka konfirmuar Policia e Kosovës.

Në hyrje të Prizrenit pak minuta më parë ka ndodhur një aksident i rëndë. Aty siç ka treguar Policia ka  mbetur i vdekur një person, derisa disa të tjerë janë lënduar.

“Po një aksident ka ndodhur pak më herët. Aty janë përplasur një veturë dhe një kamion. Nga aksidenti, ka mbetur i vdekur një pasagjer i veturës. Ai është dërguar pa shenja jetë për në spital:, ka thënë Hazir Berisha, zyrtar për informon në Policinë e Kosovës.

Ai ka thënë se nga ky aksident kanë mbetur të lënduar edhe disa persona tjerë.

“ Të tjeret që janë lënduar, janë dërguar për trajtim në spital. Me shkaqet e aksidentit është duke u marr Polica e Kosovës”, ka thënë ai.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-