Aksident në Zvicër, Shqiptari futet në korsinë e kundërt

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika

Një grua 67 vjeçare ka gjetur vdekjen e menjëhershme pas përplasjes së fortë midis dy automjeteve në tunelin Misox të Zvicrës.

Shoferi 26 vjeçar i makinës tjetër me targa shqiptare ka pësuar dëmtime të lehta.

Ngjarja ka ndodhur në autostradën A 13, ku makina e shqiptarit po udhëtonte për në Ticino, ndërsa është përplasur në tunel me automjetin tjetër në mënyrë frontale, duke shkaktuar thuajse shkatërrimin e plotë të dy makinave.

Mediat zvicerane bëjnë me dije se ishte makina e shqiptarit ajo që ka dalë në korsinë e kundërt dhe për pasojë ka shkaktuar përplasjen kokë më kokë me makinën tjetër që vinte nga Ticino, në kantonin Grisons të Zvicrës, shkruan OraNews.

Gruaja 67 vjeçare vdiq në vendin e aksidentit, ndërsa shqiptari u dërgua në spitalin San Giovanni në Bellinzona.

Prokurori dhe polica nisi një hetim se pse automjeti nga Shqipëria përfundoi në korsinë e kundërt. Rruga mbeti e mbyllur përreth 4 orë. Në vendin e ngjarjes shkuan edhe 15 zjarrfikës dhe dy ambulanca.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-