Ambasadori Qemal Minxhozi dhe Komandanti i policisë kufitare Nexhmi Krasniqi vizituan komunën e Dragashit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Ambasadori Qemal Minxhozi dhe Komandanti i policisë kufitare Nexhmi Krasniqi vizituan komunën e Dragashit

Kryetari i komunës së Dragashit Shaban Shabani me bashkëpunëtorë priti në takim Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë z.Qemal Minxhozi dhe drejtorin e Policisë kufitare z.Nexhmi Krasniqi.
Kryetari Shabani njoftoi të pranishmit me të gjithë të arriturat e deritanishme dhe sfidat me të cilat po përballet komuna e Dragashit. Në takim u diskutua për avancimin e projekteve ndërkufitare në fushën e infrastrukturës për lëvizjen e lirë dhe krijimin e kushteve sa më të mira për qytetarët.

Ambasador Qemal Minxhozi i komandant granične policije Nexhmi Krasniqi posetili su opštinu Dragaš.

Gradonačelnik Dragaša, Shaban Shabani, i njegovi saradnici primili su ambasadora Republike Albanije, g. Qemala Minxhozija i direktora granične policije, g. Nexhmi Krasniqija.
Gradonačelnik Shabani upoznao je učesnike sa svim dosadašnjim postignućima i izazovima sa kojima se suočava opština Dragaš. Na sastanku se razgovaralo o unapređenju prekograničnih projekata u oblasti infrastrukture za slobodno kretanje i stvaranju najboljih mogućih uslova za građane.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-