Anglia bindshëm kundër Uellsit, siguron “biletën” për fazën tjetër të Kupës së Botës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Kombëtarja e Anglisë ka siguruar plasmanin në fazën tjetër të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

“Tre Luanët” fituan 0:3 kundër Uellsit duke siguruar kualifikimin nga pozita e parë e Grupit B, shkruan Demokracia.com.

Përkundër dominimit të Anglisë, gola nuk kishte në pjesën e parë të takimit.

Në fillim të pjesës së dytë, Rashford hapi serinë e golave në minutën e 50-të. Dy minuta më vonë Foden dyfishoi shifrat.

Marcus Rashford u përkujdes për golin e dytë personal dhe të tretin për anglezët në minutën e 68-të.

Kësisoj, nga Grupi B, Anglia kalon tutje nga pozita e parë me shtatë pikë. ShBA-ja ka pesë pikë. Irani tri pikë, kurse Uellsi i fundit me një pikë./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-