Anglia gjunjëzon Gjermaninë, kalon në çerekfinale të “Euro 2020”

Opoja.net Opoja.net Sport

Anglia është çerekfinalistja e re e Kampionatit Evropian të futbollit.

“Tre luanët” mposhtën sot me rezultat 2:0 Gjermaninë.

Anglia i realizoi në pjesë të dytë të dy golat.

I pari erdhi nga Raheem Sterling në minutën e 75-të dhe i dyti nga Harry Kane në të 86-tën.

Ndeshja u zhvillua në stadiumin Wembley.

GOLAT E NDESHJES:

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-