Anglia skuadra e vetme që nuk ka pësuar gol në “Euro 2020”

Opoja.net Opoja.net Sport

Anglia mbrëmë siguroi kalimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian pasi mposhti Ukrainën 4-0.

Anglia është skuadra e vetme që pas pesë ndeshjeve të zhvilluara në këtë Kampionat nuk ka pësuar gol.

Anglezët e nisën me fitore ndaj Kroacisë 1-0, më pas barazuan pa gola kundër Kroaciës, fituan 1-0 me Çekinë, 2-0 triumfuan ndaj Gjermanisë, dhe sonte shkatërruan Ukrainën 4-0.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-