Argjentina takohet me Brazilin sonte në finale të Copa Americas

Opoja.net Opoja.net Sport

Finalja mes Argjentinës dhe Brazilit është në program sonte, e vlefshme për Copa America, shkruan Sinjali Sport.

Klasikja latine do jetë finalja e këtij viti në Kupën e Amerikës Jugore.

Argjentina u kualifikua në finale pasi e eliminoi Kolumbinë përmes penaltive, ndërsa Brazili e diskualifikoi Perunë me rezultat minimal 1-0.

Sot pas mesnate me kohë tonë lokale në ora 02:00 fillon takimi.

Stadiumi madhështor “Maracana” është shtëpia e finales për këtë vit. /Gazeta Sinjali Sporti/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-