Armend Thaqi futbollisti i vitit në Albi Mall Superligë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Armend Thaqi është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit 2022 Albi Mall Superligë.

Mbrojtësi i djathtë i Ballkanit ka pasur një vit të jashtëzakonshëm si në aspektin individual ashtu edhe në ekipor.

Thaqi realizoi gola e asistime në kampionatin kosovar, derisa fitoi titullin e kampionit me Ballkanin.

Me klubin therandas Thaqi mori pjesë edhe në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-