Arrestohen dy anëtarë të “Plisave” në stadiumin “Air Albania”

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Dy anëtarë të tifogrupit “Plisat” nga Prishtina janë arrestuar mbrëmjen e sotme në Tiranë, e cila dyshohet të ketë ndodhur pas përleshjes me tifozët italianë.

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e tifogrupit prishtinas në Facebook, shkruan Demokracia.com.

Grupi i tifozëve kryeqytetas kanë njoftuar gjithashtu se pas arrestimit të anëtarëve janë larguar nga stadiumi para kohës.

“Të pamposhtur në tribuna. Plisat largohemi nga shkallët e “Air Albania”, pasi arrestohen dy anëtarët tonë. Fitore në Tiranë”, thuhet në njoftim.

Pak para nisjes së ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Italisë, në shkallët e stadiumit “Air Albania” në Tiranë kishte përleshjes mes tifozëve shqiptarë dhe atyre italianë, e ku raportohet se të përfshirë kanë qenë edhe tifozët “bardhekaltër” nga Prishtina.

Shqipëria pësoi 1:3 nga Italia në ndeshjen miqësore./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-