Arrestohen tri vajza në Rahovec, e rrahën një të mitur

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Janë arrestuar tri vajza në Rahovec, dy prej tyre të mitura, pasi e kanë rrahur një tjetër vajzë, poashtu të mitur.

Policia njofton se vajza ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor, përcjell Klankosova.tv.

“Janë arrestuar tri të dyshuara femra kosovare, dy prej tyre të mitura për shkak se me datën 19.10.2022 dyshohet se  e kishin sulmuar fizikisht viktimën e mitur femër kosovare, e cila si pasojë ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raportin e policisë.

Tutje, bëhet e ditur se me vendim të prokurorit tri të dyshuarat janë dërguar në mbajtje.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-