Opoja.net

Arrestohet zv/komandanti i Policisë së Dragashit

Policor ka arrestuar mbrëmë zv.komandantin e Policisë së Dragashit Elami Seferi si dhe ka suspenduar komandantin e këtij stacioni Shaqir Uka.

KTV-ja mëson nga burimet se të dy dyshohet se kanë bashkëpunuar me një person të dënuar me burgim, por i cili është në kërkim.

287
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Sipas të njëjtave burime, ata u kanë dhënë urdhër policëve që të mos e arrestojnë personin në fjalë, shkruan Opoja.net.

Zëdhënësi i Inspektoratit të Policisë së Kosovës, Arbër Beka, ka konfirmuar rastin duke thënë se arrestimi respektivisht suspendimi është bërë nën dyshimin për veprën penale, keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto