Bllokohen mbi 45 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, 2 në pranga

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Mbi 45 kg marijuanë janë sekuestruar në kufirin greko-shqiptar duke çuar në pranga 2 shqiptarë të moshave 22 dhe 27 vjeç.

Makina e pikasur nga policia greke nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar madje ka tentuar të arratiset por është kapur në Grevena.

Brenda në mjet janë gjetur dhe sekuestruar 3 çanta që përmbanin 45 pako me 45 kg 650 gram marijuanë. Nga policia janë sekuestruar dhe 4 celularë me 4 karta SIM si dhe 930 euro.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-