Borë në pranverë, “zbardhet” Dragashi

Opoja.net Opoja.net Opoja

Pas ditëve të bukura me diell, sot me 6 maj në Komunën e Dragashit janë rikthyer reshjet e borës.

Reshjet kanë filluar me intensitet mjaft të shtuar gjatë orëve të pasdites dhe po vazhdojnë akoma [momentin që po raportojmë], përcjell Telegrafi.

Në disa video të siguruara nga Telegrafi, që janë regjistruar në fshatra të ndryshme të trevës së Opojës në Komunën e Dragashit tashmë duket se toka ka filluar të zbardhet.

Reshjet e borës në viset malore të Kosovës nuk janë të pazakonta as në këtë kohë.

Pavarësisht bukurisë që ka sjellë bora, për bujqit e kësaj ane mbetet shqetësuese dëmi që mund të shkaktojë kjo borë në kulturat bujqësore./Telegrafi/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-