“SH.K.A Bresana vendin e tret në Bujanoc , Valltari Osman Ahmeti fitoi qmimin e Karrires”

Opoja.net Opoja.net Opoja

“SH.K.A Bresana vendin e tret në Bujanoc , Valltari Osman Ahmeti fitoi qmimin e Karrires”

Nga sonte filloi rrugëtimi i Ansamblit “Bresana” për vitin 2023 duke përformuar në Festivalin mbarëkombëtar “Dyshja na bashkon” Bujanoci 2023 që është mbajtur në Bujanoc.
Ansambli “Bresana” fiton qmimin e tretë dhe valltari Osman Ahmeti fiton qmimin e karieres.
SH.K.A Bresana qdo vitë me performancat e saja nuk ka të ndalur , ajo me punën e palodhshme qe po e ben dhe vullnetin e saj po zbardh fyren e tradites Opojane në mbar trojet Shqiptare.
Valltari më i mirë i ketij Ansambli Osman Ahmeti këtë herë u zgjodh edhe valltari i karrires ku u dekuorua me këtë qmim nga juria profesionale e festivalit , Osmani per ndryshe per 23 vite më rradhë është udheheqes dhe solist kryesor i valleve të Opojës.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-