Opoja.net

Burim Piraj ironizon me deklaratën e Baton Haxhiut: Kam kërcyer një herë nga traktori, jam lënduar shumë

Opoja
Burim Piraj ironizon me deklaratën e Baton Haxhiut: Kam kërcyer një herë nga traktori, jam lënduar shumë

Biznesmeni opojan, pronari i kompanisë së mishit “MEKA”, Burim Piraj, përmes një statusi në Facebook ka ironizuar me deklaratën e gazetarit Baton Haxhiu, sipas të cilit Kadri Veseli kishte kërcyer nga aeroplani për të shkuar në luftë.

“Kam kërcyer prej traktorit një herë në jetën time, mirëpo aq shumë jam lënduar! Traktori shkon maksimum 25 km/h”, ka shkruar Burim Piraj në Facebook. Ai ka thënë se nuk dëshiron që ta zhvlerësojë patriotizmin e atyre që kanë luftuar, por se deklaratet e tilla si ajo e Baton Haxhiut “edhe sikur të jenë të vërteta janë jo konfidenciale.”

Më poshtë postimi i plotë i afaristit Burim Piraj:

“Kam kërcyer prej traktorit një herë në jetën time, mirëpo aq shumë jam lënduar! Traktori shkon maksimum 25 km/h!
Aeroplani i vogël shpejtësinë më të vogël fluturuese e ka afërsisht më pak se 50 km/h por që në këtë shpejtësi mund të humb kontrollin e vazhdimit të fluturimit.
Sipas: https://www.sciencefocus.com/science/whats-the-slowest-a-plane-can-fly/ datë : 07/11/2020
Përveq kësaj me bo me ra nga kati i tretë i shtëpisë ka mundësi të ngel njeriu gjallë po i thyer patjetër!
E shkrova pasi se dëgjova një deklaratë ku thuhet se një nga të arrestuarit ka kërcyer nga aeroplani për të shkuar në luftë, unë me këtë nuk dua të vlerësoj patriotizmin e askujt dhe e vlerësoj luftën e bërë për liri, mirëpo deklerata të tilla edhe sikur të jenë të vërteta janë jo konfidenciale!”

Kryetari Shabani uron festën kombëtare: Amanetin e të rënëve ta çojmë në vend duke punuar

Fari Kolloni

Nënshkruhet kontrata mbi 117 mijë euro për furnizim me teste për Covid-19

Fari Kolloni

Një i infektuar me Covid-19 nga Bresana dhe një nga Zaplluxhja

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net