Çertifikimi i rezultateve: Këta janë 27 asambleistët e rinjë në Kuvendin Komunal të Dragashit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, sot ka çertifikuar edhe rezultatin e partive politike në garën për Kuvende Komunale, raporton LAJME365.

Në komunën e Dragashit partia e cila ka siguruar më së shumti asambleistë, është PDK-ja, me 9 ulëse, pasi kandidatët e këtij subjekti 4.310 vota apo 32.02%.

E dyta radhitet LDK-ja me 3.668 vota apo 27.25%, duke siguruar 7 ulëse, pastaj VV-ja ka marrë 4 ulëse, koalicioni VAKAt 3 ulëse, JGP me 2 ulëse, AAK-ja me 1 ulëse dhe Poket za Gora me vetëm 1 ulëse.

KQZ-ja sot ka publikuar edhe listën zyrtare prej 27 asambleisteve nga të gjitha partit që do të jenë pjesë e Kuvendit Komunal në Dragash në katër vitet e ardhëshme.

Kjo është lista e plotë dhe numri total i votave të grumbulluara:

PDK do të ketë 9 asambleistë, këta janë emrat:

SHABAN SHABANI M 4,310

SARA RIFAJ F 448

XHEMILE MISINAJ F 351

ARTAN LOSHAJ M 335

SEVIM AVDULLAHI M 326

SUADA BAJRAMI F 292

SHPETIM HAJREDINI M 267

NEXHAT SELAJ M 244

DRITON ADEMI M 238

 

LDK me 7 asambleistë:

QAMIL KOLLONI M 3,668

RESUL FETAHU M 548

SAMIDIN XHELADINI M 450

SEFIDIN MEJZINI M 266

ARIJETA SKERAJ F 223

XHYLFERIE BAHTIJARI BEQIRI F 199

ANESA MEHMETI F 128

 

LVV me 4 asambleistë:

URAN HALIMI M 2,137

JETMIR AJDINI M 265

PAJTESA BERISHA F 165

AFRORE VEJSELI F 146

 

KOALICIJA VAKAT me 3 asambleistë:

MUNIR JONUZI M 1,279

MERHUNISA BRENOLI F 319

MIRALEM RAHTE M 233

JGP me 2 asambleistë:

ADEM HODZA M 1,201

VENTAZA ESATI F 96

 

 

AAK me vetë 1 asmableistë:

AGRON GASHI M 340

 

Pokret Za Gora me 1 asmableistë:

NEDZMIDIN SEJDILAR M 254

 

/lajme365.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-