Opoja.net

Chelsea shpallet kampion në Ligën e Kampionëve

Manchester City dhe Chelsea u përballen në kuadër të finales së Ligës së Kampionëve për edicionin 2020/21, shkruan Sinjali Sport.

Chelsea u shpall kampion për këtë sezon pas fitores me rezultat minimal 1-0, duke e arritur titullin e dytë e kësaj garë në histori të klubit.

100
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Kai Havertz realizoi për Chelsean duke u bërë heroi i bluve për këtë finale, gjermani realizoi në minutën e 42-të, pas një asistimi perfekt nga Masoun Mount.

Citiziens gjetën finalen e parë në histori të klubit, por pa gjetur triumfin këtë sezon.

Në këtë finale të pranishëm ishin 16,500 tifozë dhe ishte ndeshja e parë në këtë sezon që kishte publik në Champions League.

Dy skuadrat angleze u ballafaquan mes veti në stadiumin e Portos “Estadio do Dragao”.

Juventusi i ofron Arsenalit shkëmbim me Xhakën

Opoja.net

Zhvilloi 20 minuta kundër Liverpoolit, kështu vlerësohet Milot Rashica

Opoja.net

Vashat e Kosovës mposhten bindshëm nga Norvegjia

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto