Cristiano Ronaldo kthehet në Madrid, nis stërvitjet individuale në qendrën e Realit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Cristiano Ronaldo po stërvitet në Valdebebas vetëm katër ditë pas eliminimit të Portugalisë nga Maroku në Kupën e Botës, sipas një raportimi nga Revelo.

Sulmuesi është rikthyer në Madrid, shtëpinë e tij prej 9 vitesh nga 2009-2018, ku tani po stërvitet në Valdebebas, i vetëm, për të ruajtur formën e tij për gjysmën e dytë të sezonit.

Cristiano mori të gjitha lejet përkatëse nga klubi dhe mundi të stërvitej në një fushë të ndryshme nga ajo e organizuar nga stërvitja e ekipit të parë.

Pasi kontrata e tij u ndërpre me Manchester United këtë muaj, Ronaldo ka qenë në kërkim të një klubi të ri.

Ai ka një ofertë “stratosferike” në tryezë nga klubi i Arabisë Saudite Al-Nassr, por nuk ka dhënë ende një “po” pasi ai pret ndonjë ofertë nga klubet e mundshme konkurruese evropiane dhe të Ligës së Kampionëve./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-