Opoja.net

Dega e PDK-së në Dragash mban mbledhjen e rregullt të kryesisë

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Dragash sot ka njoftuar se ka mbajtur mbledhjen e rregullt të kryesisë së degës. Aty është diskutuar, sipas njoftimit të faqes së PDK-së, dega në Dragash, për gjendjen në nivel të degës, si dhe për proceset politike në nivel qendror, nëpër të cilat po kalon kjo parti.

Ju kujtojmë se në zgjedhjet e fundit të brendshme të PDK-së së Dragashit, në krye të degës është zgjedhur Vehbi Nazifi.

Në mbledhjen e sotme të kryesisë së degës së PDK-së në Dragash ka qenë i pranishëm edhe kryetari aktual i komunës së Dragashit, Shaban Shabani, në cilësinë e pjesëtarit të strukturave të kësaj dege.

Ky është njoftimi i plotë nga faqja e PDK-së në Dragash:

“Sot është mbajtur mbledhja e rregullt e kryesisë, ku Kryetari z.Vehbi Nazifi njoftoi për gjendjen aktuale në nivel te degë si dhe procestet politike në nivel qendror në të cilen po kalon Partia Demokratike.”

Arrestohet një person në Kuklibeg pasi kishte lënduar babanë!

Merlinda Guraj

Sulmohet infermieri në Dragash – Protestojnë mantelbardhët! (Video)

Opoja.net

MSh nuk ua vazhdon kontratat infermierëve që u punësuan gjatë pandemisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net