Opoja.net

Demir Reshiti apel kryetarit Shabani: Ndaleni ndotjen e lumit në Bresanë

Opoja
Demir Reshiti apel kryetarit Shabani: Ndaleni ndotjen e lumit në Bresanë

Gazetari Demir Reshiti ka shpërndarë në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook disa video ku shihet lumi i ndotur dhe me ngjyrë të zezë në fshatin Bresanë. Reshiti u ka bërë thirrje institucioneve përgjegjëse për reagim ndaj ndotjes së lumit në fshatin e lindjes së gazetarit të njohur opojan.

“I bëj apel kryetarit të komunës z. Shaban Shabani, inspektorëve të komunës dhe inspektorëve të Ministrisë së Ambientit që të ndërmarrin urgjentisht diçka për ta ndërprerë ndotjen e lumit që po përsëritet çdo natë në këtë orë nga persona të pa ndërgjegjshëm”, ka shkruar Demir Reshiti në Facebook disa orë më herët, duke i ftuar edhe bashkëvendësit e tij që të protestojnë ndaj kësaj dukurie të ndotjes së lumenjve.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Ky është reagimi i plotë i Demir Reshitit në Facebook: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10164207256275433&id=711965432

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net

Dëshmitë ndaj ish-drejtorit të Financave në Komunën e Dragashit, si dhe dy zyrtarëve komunal

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net