Dhuna në familje/ Burri rrah gruan në Dragash

Opoja.net Opoja.net Kronika Opoja

Pothuajse për çdo ditë në Polici raportohen raste të dhunës në familje gjithandej nëpër Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali.

Një ngjarje e tillë ka ndodhur edhe dje në fshatin Brezne të Dragashit, ku Policia ka arrestuar një burrë, i cili pas një mosmarrëveshje në familje kishte sulmuar fizikisht gruan e tij.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në ndalim për 48 orë, ndërsa viktima është dërguar në strehimore.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-