Opoja.net

Do të demaskojmë keqqeverisjen e Salim Jenuzit

Lidhja Demokratike në Dragash ka marrë vendim që t’i funksionalizmi grupet e ekspertëve për të evidencuar shkeljet ligjore të Komunës.

Kryetari i Degës së LDK-së, Fatmir Mehmeti tha se ekspërtet do të bashkëpunojnë me këshilltarët e Asamblesë dhe do të demaskojnë të gjitha shkeljet e Qeverisë së Salim Jenuzit.

17
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

“Ka shumë shkelje që vazhdimisht po ushtrohen sidomos karshi elektoratit të LDK dhe partive që nuk janë në pushtet”, tha Mehmeti.
“LDK do të jetë vazhdimisht në nivelin e mbrojtjes së ligjshmërisë e cila ligjshmëri në rrethanat aktuale të nivelit lokal nuk po zbatohet”

Kryesia e Degës së LDK-së në Dragash,po ashtu i ka dhënë mbështetje unanime kryeministrit të Republikës së Kosovës Isa Mustafës.

“E përgëzojmë edhe deputetin tonë, dr. Hatim Baxhakun që votoi pro për Kryeministrin dhe Qeverinë e udhëhequr për të parën herë nga radhët e LDK.”/PrizrenPress.com/

Kryetari i LDK-së dje qëndroi për një vizitë në Komunën e Dragashit

Opoja.net

19 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë, prej tyre 1 nga Dragashi

Opoja.net

Ushtria e Kosovës furnizon me maska mbrojtëse shkollat në komunën e Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto