Opoja.net

Dragashi s’u dekorua kurrë për festat e fundvitit, ja çfarë thotë kryetari

Dragashi s’u dekorua kurrë për festat e fundvitit, ja çfarë thotë kryetari

Tashmë në gjithë botën po ndjehet një atmosferë festive.

Në vigjilje të festave të fundvitit, sheshe, qytete madje edhe fshatra janë ndriçuar e stolisur, por edhe këtë vit Dragashi vazhdon të mbetet pa asnjë frymë feste.

Qytetarët e kësaj komune, ashtu si edhe viteve të tjera, do të detyrohen të shkojnë në qytetet e afërta, apo këtë atmosferë ta shijojnë vetëm përmes imazheve.

Në një përgjigje për Indeksonline, kryetari i Dragashit, Shaban Shabani, mos dekorimin e qytetit për këtë vit e arsyeton për mungesë e mjeteve financiare.

“Këtë vit nuk do te dekorohet Dragashi! Arsye e mos dekorimit është se nuk ka qenë e planifikuar më herët për shkak të mungesës së mjeteve. Komuna në kalendarin e aktiviteteve nuk ka parashikuar aktivitete për festat e fundvitit”, ka thënë Shabani.

Megjithatë qyteti i Dragashit, nuk është dekoruar kurrë për festat e fundvitit.

Kujtojmë që as qyteti më i madh afër Dragashit, Prizreni, ka mbetur pa atmosferë festive, e kjo pasi që gjatë procedurave tenderuese operatorët ekonomikë kanë bërë gabime të patejkalueshme ligjore dhe rrjedhimisht Komuna është obliguar që ta bëjë anulimin e tenderit./Indeksonline

Detaje pas plagosjes së dy qytetarëve nga një polic në Dragash

Opoja.net

Një polic në Dragash plagos dy qytetarë

Opoja.net

Shtyhet për në fund të marsit gjykimi ndaj të akuzuarit për sulm në një kafiteri në Bellobrad të Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net