Drejtori i Arsimit dhe Komandanti i KFOR-it Italian nënshkruajnë marrëveshje për dhurimin e një Defibrilatori

Opoja.net Opoja.net Opoja

Në kampin Villaggio Italia, në Kosovë, u zhvillua një tryezë e rrumbullakët me pjesëmarrjen e z.Zeni Krasniqi, drejtorit të Arsimit, dhe z.Uzair Hamza, shefit të Zyrës për Komunitete dhe Kthim, në prani të Komandantit të Komandës Rajonale Perëndim të KFOR-it, Kolonel Mario Bozzi.

Kjo tryezë u organizua për të diskutuar çështje të sigurisë, shëndetit, edukimit shkollor dhe çështje të tjera me rëndësi. Në këtë takim, drejtori i Arsimit dhe Kolonel Bozzi nënshkruan një marrëveshje për dhurimin e një Defibrilatori si donacion për komunën e Dragashit nga CIMIC-u Italian.

Ky veprim u vlerësua shumë nga ju dhe u falënderuat Komandantin e KFOR-it Italian për mbështetjen e vazhdueshme ndaj komunës suaj. Defibrilatori do të vendoset në objektin e SHML “Ruzhdi Berisha” në Dragash dhe do të jetë në dispozicion për të gjithë qytetarët e Komunës së Dragashit, pa dallim etnie.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-