Opoja.net

Drejtori i Arsimit në Dragash Vloran Cenaj ka pritur sot në takim Igballe Potera – kryetare e Olimpiadës Speciale të Kosovës

Drejtori Cenaj dhe kryetarja Ikballe Potera u dakorduan që në komunën e Dragashit të fillojnë aktivitetet sportive për fëmijët me nevoja ndryshe.

Përfshirja e plotë e këtyre fëmijëve në të gjitha sferat e jetës është synimi jonë, këta fëmijë duhet të shkojnë në shkollë, të jenë të lumtur dhe të bëhen kontribues aktiv si qytetar të Dragashit dhe ta përfaqësojnë Dragashin në Olimpiada Ndërkombëtare tha drejtori Cenaj.

89
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Në këtë takim u diskutua mbi metodat e punës, guidat e Futbollit dhe Basketbollit, kartat e fitnesit e guidën mbi dëmtimet sportive si dhe zhvillimin e projektit në shkollat e komunës së Dragashit.
Ky bashkëpunim do të rezultojë me integrimin e fëmijëve dhe të rinjve me aftësi të kufizuara intelektuale në sport dhe ky projekt do të mbështetet nga UNICEF.

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto