Opoja.net

Dy ditët e ardhshme mot me diell dhe ngritje temperaturash në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Në fushat termike do të ketë rritje graduale duke bërë që merkuri në termometër të shënojë vlerat 13-15 gradë Celsius, derisa minimalet do të mbesin rreth vlerave negative, diku -4 deri zero gradë Celsius.

Në mëngjes parashihen ngrica dhe këshillohen pjesëmarrësit në komunikacion që të kenë kujdes të shtuar.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit. /GazetaSinjali/

IHMK thirrje qytetarëve të mos ekspozohen në diell, temperaturat do të arrijnë deri në 37 gradë Celsius

Merlinda Guraj

Këto janë masat e reja antiCOVID që do të miratohen sot, vendoset për dasmat dhe mbrëmjet e maturës

Merlinda Guraj

Bashkatdhetarët po vijnë! – Për dy javë arrijnë rreth 300 aeroplanë me mbi 41 mijë udhëtarë

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net