Dy serbë e rrahin një shqiptar në Mitrovicë

Opoja.net Opoja.net Kronika

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar serbë në rrugën e “Zveçanit”, në Mitrovicë.

Arrestimi u bë pasi ata, pas një mosmarrëveshje, kanë sulmuar fizikisht viktimën të nacionalitetit shqiptar, transmeton kp.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i është ofruar trajtim i nevojshëm mjekësor.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-