EC Ma Ndryshe dhe Komuna e Dragashit nisin aksionin e mbjelljes së fidaneve nëpër oborrët publikë dhe parqe

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Opoja

Ky është një aksion shumë i rëndësishëm dhe i nevojshëm për të siguruar një ambient më të shëndetshëm për banorët e komunës së Dragashit.

Hapësirat e gjelbërta, si oborret publike, kopshtet dhe parqet, kanë shumë rëndësi për jetën tonë të përditshme, pasi ato ofrojnë një ambient të freskët, të pastër dhe të shëndetshëm për të qenë, për të lëvizur, për të luajtur dhe për të relaksuar, shkruan Opoja.net.

Mbjellja e fidaneve në këto hapësira është një mënyrë shumë efektive për të përmirësuar cilësinë e ajrit dhe për të rritur numrin e zonave të gjelbëruara. Fidanët kanë një ndikim të menjëhershëm në përmirësimin e mjedisit dhe krijojnë një ambient më të qetë dhe të bukur për të gjithë banorët.

Ky aksion tregon se si iniciativa private dhe publike mund të bashkëpunojnë për të arritur një qëllim të përbashkët: ruajtjen dhe përmirësimin e hapësirave të gjelbërta për një ambient më të shëndetshëm dhe të pastër për të gjithë qytetarët.

Postimi i plotë nga Komuna e Dragashit:

Organizata “EC Ma Ndryshe” në bashkëpunim me Komunën e Dragashit sot kanë filluar aksionin për mbjelljen e disa fidaneve në hapësirat e gjelbërta të oborrit të QKMF-së në Dragash. Ky aksion do të vazhdojë edhe ditëve në vijim në oborrin e ShML “Ruzhdi Berisha” dhe nëpër disa lokacione të tjera në Komunën e Dragashit. Qëllimi i këtij aktiviteti është mirëmbajtja dhe ruajtja e hapësirave të gjelbërta të cilat ndikojnë në jetën e shëndetshme të qytetarëve.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-