Edhe në Spitalin e Prizreni bëhet harmonizimi i pagave të teknikëve medicinal

Opoja.net Opoja.net Kosova

Drejtori i Administratës në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit, Osman Hajdari, ka bërë të ditur se është bërë harmonizimi i pagave të teknikëve medicina-infermierëve.

Drejtori Hajdari më tej thotë se kjo është bërë e mundur edhe me mbështetjen e drejtoreshës së ShSKUK-së, Dr. Narqize Arënliu-Hoxha.

“Ashtu sikur edhe në të kaluarën, tani edhe në Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit kemi bërë harmonizimin e pagave të teknikëve medicinal-infermierëve.

Me mbështetjen e drejtoreshës së ShSKUK-së, Dr. Narqize Arënliu-Hoxha, kemi bërë ndryshimin e statutit profesional të infermierëve, të cilët ndërkohë kanë zhvilluar veten profesionalisht dhe kanë arritur gradën universitare baçelor; të njejtëve i është harmonizuar edhe paga me nivelin baçelor të cilën e kanë arritur ndërkohë.
Në asnjëherë nuk do të ndalemi në avokim të të drejtave të punëtorëve dhe realizimit të kërkesave të tyre legjitime dhe meritore”, përfundon drejtori Hajdari.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-