Festa e miliona njerëzve në Buenos Aires: Messi dhe lojtarët e Argjentinës u larguan nga turma me helikopter

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Më shumë se pesë milionë njerëz “pushtuan” rrugët e Buenos Aires për të pritur kampionët e rinj të botës, Argjentinën.

Futbollistët e Argjentinës parakaluan nëpër kryeqytetin argjentinas me autobus dhe më pas u desh të largoheshin nga turma me helikopter, njofton Goal, transmeton Demokracia.com.

Njerëzit tentuan të hidheshin nga ura në autobus, pati incidente dhe rrëziqe të ndryshme, por në fund gjithçka ishte shenjë e një feste të madhe.

Në fund, Lionel Messi dhe skuadra u morën me helikopter dhe ata përshëndetën njerëzit nga lart.

Mëposhtë mund të shikoni pamjet./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-