Filloi ndërtimi i QMF-së në fshatin Korishë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Drejtoria e Shëndetësisë në Prizren sot ka filluar realizimin e projektit të ndërtimit të QMF-së në fshatin Korishë.

Kjo u bë e ditur në një publikim në faqen zyrtare të komunës së Prizrenit.

Njoftimi i plotë:

Me përkrahje të Kryetarit Shaqir Totaj, Drejtoria Komunale e Shëndetësisë filloi sot realizimin e projektit të ndërtimit të QMF-së në fshatin Korishë, e cila të jetë njëra ndër më modernet në Komunën e Prizrenit dhe do të ofrohen shërbime cilësore shëndetësore për banorët e Korishës dhe fshatrave përreth.

⚕QMF të këtilla do të realizohen edhe në të ardhmen, në zona të tjera, që qytetarët t’i gëzojnë në gjithë territorin e Komunës së Prizrenit.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-