Fund i çmendur në St. Gallen, Zvicra merr një pikë të vështirë

Opoja.net Opoja.net Sport

Zvicra ka barazuar kundër Bjellorusisë me rezultat 3-3 në ndeshjen e xhiros së tetë të kualifikimeve për Euro 2024.

Helvetikët kaluan të parët në epërsi me golin e shënuar nga Xherdan Shaqiri në minutën e 28-të.

Më pas Bjellorusët u zgjuan duke shënuar tre gola, Ebong (61’), Polyakov (69’) dhe Antilevski (84’).

Zvicra u rikthye në lojë në fund, duke shënuar dy gola, Akanji (89’) dhe Amdouni (90’).

Zvicra mbetet në krye të tabelës me 15 pikë, dy më shumë se Rumania.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-