Gjermani: Gjenden tre vajzat shqiptare të cilat u shpallën të zhdukura që nga e shtuna

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Anila, Denisa dhe Suela, ishin shpallur të zhdukura që nga 10 shtatori (e shtunë).

Policia njofton se vajzat shqiptare janë gjetur mëngjesin e së hënës në stacionin e trenit në Duisburg.

Sipas organeve të rendit se ato i takuan së bashku atje.

Një zëdhënës tha se autoritetet se gjatë kërkimin e kishin marrë një informacion dhe se i kishin shkuar deri në fund atij informacioni.

Ai deklaroi se Anila, Denisa dhe Suela u gjetën shëndosh e mirë.

Vajzat u dërguan në stacionin policor ku edhe u morën më pas nga prindërit e tyre.

Tre shqiptaret ishin shpallur në kërkim që nga e shtuna.

Siç shkruajnë mediat gjermane 15, 16 dhe 17 vjeçarja ishin marrë vesh me një familjar të tyre që t’i priste ato tek stacioni i autobusëve në Bergkamen.

Por, deri më sot nuk kishte asnjë gjurmë nga ato.

Kontakti i fundit që kishin familjarët ishte me Whats App rreth orës 21:30 të së shtunës mbrëma.

E më pas ato i kishin fikur celularët dhe më pas nuk dihej asgjë për fatin e tyre deri në momentin kur ato u gjetën, njofton Klankosova.tv.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-