Gjithçka gati për spektaklin e madh “Prishtina Cup 2022”

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Për herë të dytë në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë do të zhvillohet spektakli i madh n ë futbollin e vogël turneu “Prishtina Cup 2022”, shkruan Demokracia.com

Nën organizimin e ish-futbollistit të Kombëtares së Kosovës në futsall, Getart Hyseni, Prishtina për disa ditë do të shkëlqej nën këtë turne shumë të madh.

Turneu nis nga data 24 dhe do të zgjas deri me 30 dhjetor, derisa pritet të marrin pjesë shumë ekipe. Në këtë ture hapësira do të kenë edhe moshat U13 e U15, pastaj ekipet e senioreve femra, meshkujve, mediat si dhe personat me nevoja të veçanta. /Demokracia.com 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-