Opoja.net

Gjykata Speciale fton Petrit Bojaxhiu nga Opoja!

Opoja
Gjykata Speciale fton Petrit Bojaxhiu nga Opoja!

Ish-ushtari i UÇK-së, tani kapiten i Shtabit të Përgjithshëm në FSK, Petrit Bojaxhiu është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë. Lajmin e ka konfirmuar për redaksinë tonë vetë kapiteni Bojaxhiu, duke u zotuar se kësaj ftese do t’i përgjigjet pozitivisht dhe se di t’i mbrojë kështu vlerat e luftës, për të cilat thotë se janë të pastra.

“Po, lajmi është i vërtetë dhe unë do t’i përgjigjem pozitivisht kësaj ftese. Do të shkoj atje dhe do t’i mbrojë vlerat e luftës së pastër të UÇK-së”, ka thënë kapiteni nga fshati Plavë e Dragashit, Petrit Bojaxhiu, duke specifikuar se në Hagë do të jetë më datën 25 shtator.

E para që ka reaguar për këtë ftesë, është OVL e UÇK-së në Dragash, e cila publikisht e ka kundërshtuar këtë veprim të gjykatës në fjalë. “Ne reagojmë ashpër ndaj Gjykatës Speciale, e cila po iu bën padrejtësi bashkëluftëtareve tanë”, thuhet në reagimin e veteranëve të Dragashit. /

Loading...

Mos i humb

Drejtori i Arsimit në Dragash Vloran Cenaj ka pritur sot në takim Igballe Potera – kryetare e Olimpiadës Speciale të Kosovës

Opoja.net

Kryetari Shabani, priti në takim z. Serdar Özaydın nga ambasada e Turqisë në Kosovë

Opoja.net

Kur do të ndërpritet mësimi paralel në shkollat e Gorës së Sharrit?

Opoja.net

Dhjetëra familje në Dragash janë mbështetur me pako ushqimore nga “Shoqëria e Bashkuar”

Opoja.net

Kampioni i tenderëve: Ish-kandidati i PDK-së fiton 21 tenderë në Dragash

Opoja.net

Aktivitetet për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, 17 Shkurtit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net