Gjyshërit kërkojnë ndërprerjen e grevës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Gjyshërit janë mbledhur për ta shfaqur shqetësimin e tyre në lidhje me mos-ndërprerjen e grevës.

Pensionistët po kërkojnë fillimin e mësimit dhe për të diskutuar në lidhje me këtë, janë në takim ku po bëjnë thirrje edhe për dialog mes sindikatave dhe qeverisë.

Mosha e tretë përveç përfundimit të grevës në arsim kërkon edhe trajtim të tyre në mënyrë më të dinjitetshme, njofton Klankosova.tv.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-