Goditet për vdekje 70-vjeçari në Dragash

Opoja.net Opoja.net Kronika Opoja

Një person i moshës 70-vjeçare ka humbur jetën si pasojë e goditjes nga një automjet.

Lajmin e konfirmuar Vesel Gashi, zëdhënësi për informim në rajonin e Prizrenit, i cili tha se i dyshuari i cili ka goditur viktimën është arrestuar.

Gashi deklaroi se njësia policore gjendet në vendin e ngjarjes, ndërkaq vdekja e viktimës është konstatuar nga Qendra e Mjekësisë Familjare në Dragash.

“Në fshatin Pllavë të Dragashit kemi një aksident trafiku, ku është goditur një këmbësor, ku ka humbur jetën, i dyshuari është arrestuar. Njësia policore është në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin”, tha ai.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-