Haxhiu: Nuk mund t’i tolerojmë rastet kur zyrtarët nuk kryejnë punën e tyre

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, shpërndau certifikata për mbi 120 kandidatët të cilët e kanë kaluar Provimin e Jurisprudencës.

Haxhiu ka thënë se kjo është një ditë e rëndësishme për shtetin, duke shtuar se të diplomuarit duhet t’u shërbejnë drejtësisë e barazisë.

“Kjo është një ditë e rëndësishme për shtetin, sepse ju do të jeni gjyqtarët, prokurorët e së ardhmes. Jam e vetëdijshme që ju jeni përballur me sfida. Pas marrjes së kësaj certifikate juve do ju hapen dyert, dhe uroj që t’i shërbeni barazisë dhe drejtësisë. Ajo çfarë më së shumti kemi nevojë është që njerëzit që paguhen me taksat e qytetarëve të kryejnë detyrën e tyre”, ka thënë Haxhiu.

Mes tjerash ka përmendur edhe rastin e 11-vjeçares, duke theksuar se me dështimin e institucioneve po pësojnë qytetarët, raporton KP.

“Marr shkas të përmend edhe zhvillimet e këtyre ditëve, ku ne pamë që kur institucionet nuk kryejnë obligimet e tyre, pasojat i vuajnë fëmijët, gratë. Nuk mund të tolerojmë rastet kur zyrtarët nuk kryejnë punën e tyre. Është shumë e rëndësishme që ju si zyrtarë të jeni në mbrojtje të qytetarëve”, ka shtuar ajo.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-