Hendboll, Kosova përballet sot me Britaninë e Madhe

Opoja.net Opoja.net Sport

Përfaqësuesja U19 e Kosovës ka humbur ndeshjen e dytë në Evropianin për hendbolliste që po zhvillohet në Prishtinë.

Të dielën mbrëma, Kosova humbi nga Italia me rezultat 41:17.

Përkundër angazhimit të madh, humbja e thellë erdhi për shkak të gabimeve të shumta.

Italia ka luajtur ndeshjen e parë dhe ka dëshmuar se është në mesin e favoriteve.

Më tepër nga vajzat kosovare pritet në ndeshjen e sotme ndaj Britanisë së Madhe që nis nga ora 19:00.

Në këtë duel, ato do të shpresojnë që të marron rezultat pozitiv, duke shpresuar për kalim tutje.

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-