Opoja.net

Iu dha lamtumira e fundit Jeton Nebiut

Opoja
Iu dha lamtumira e fundit Jeton Nebiut

Bresanë, Opojë – E pa fund ishte kolona e njerëzve që kishin ardhr në Bresanë të Opojës për t’ia dhënë lamtumiren e fundit profesorit Jeton Nebiu i cili papritmas ka ndërruar jetë nga një atak në zemër.
Në emër të kolektivit të gjimnazit “Xhevdet Doda” të Prishtinës e ka mbajtur në fjalim mortor drejtori i kësaj shkolle i cili pasi ka ngushëlluar familjarët dhe miqtë e të ndjerit, ka folur për personalitetin e profesor Jetonit duke theksuar se ka qenë njëri nga punëtorët më të vyeshëm të këtij gjimnazi…
Shumë emocionuese ishin edhe fjalet e njëres nga nxëneset e klases ku Jetoni ishte kujdestar…
Pas ceremonisë fetare, mbi varrin e të ndjerit janë vendosur dhjetra kurora lulesh.

Jeton Nebiu ishte i lindur më 1971 në fshatin Bresanë të komunës së Sharrit ndërsa prej shumë vitesh ka punuar si profesor i Edukatës fizike në gjimnazin “Xhevdet Doda” të Prishtinës. I ndjeri ishte gjithashtu edhe president i Federatës së Badmintonit të Kosovës.

Loading...

Mos i humb

Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkroi Marrëveshjen e Mirëkuptimit me komunën përfituese të Dragashit në kuadër të Programit për Zhvillim Rajonal PZHR 2020

Opoja.net

Ujërat e zeza vërshojnë fshatin Kapre – Banorët kërkojnë zgjidhje!

Opoja.net

Kërkohet i riu nga Dibra – Dyshohet se është parë në Dragash!

Opoja.net

Komunat do të dalin të dëmtuara nga pandemia

Opoja.net

Persona të paidentifikuar sulmojnë fizikisht imamin e xhamisë në Buzez të Dragashit

Opoja.net

Të gjithë besimtarëve muslimanë urime Fitër Bajrami nga Portali Opoja.net

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net