Jasharaj: Hekurani po luan rolin e prokurorit, ka për qëllim tensionimin e situatave

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Kryetari i Sindikatës, Rrahman Jasharaj, është shprehur në lidhje me deklaratën e fundit të ministrit Hekuran Murati, që akuzojë sindikalistët që kanë bindje politike.

Jasharaj, për “IndeksOnline”, bëri të ditur se Ministri i Financave po luan rolin e prokurorit dhe deklaratat e tij kanë pas për qëllim tensionimin e situatave.

“Me e lehta që mund të edhe pse mua po ma këshillojnë gjithkund që mos t’i lëshohem emocioneve, Hekuran Murati madje disa analistë e thënë fillimisht e kishte rolin si të ishte prokuror, po të isha aty do t’i thoja, ‘mirë ti për mua po dyshon dhe nuk ke asnjë argument a jam unë më PDK-në’, gjema një dokument, por unë e dijë që ti je me vetëvendosjen dhe çfarë vlere ka që Hekurani është me vetëvendosjen ai tjetri më PDK-në ose me LDK-në. përfaqësues të SBASHK-ut kanë shkuar të gjejn zgjedhje, dhe vetë deklarata e tij në fillim të mbledhjes është që mbledhja të tensionohet. Hekurani të luaj rolin e prokurorit, më kenë je ti, ai është me vetëvendosjen dhe në po ulemi më të. Jahja Koka, është me vetëvendosjen edhe ne e kemi bëre të mundur kyçjen e tij me njerëzit tanë të bisedojë lirshëm, d.m.th., vetë tendenca ti je më atë. Paramendo të kishim ne logjik dhe të themi jo së ky është me vetëvendosjen nuk ulëm më të. Ne ulemi sepse populli e ka zgjedh kryeministrin, kryeministri e ka zgjedh Muratin, dhe Murati duhet të jetë bë nivel të përgjegjësisë”, ka deklaruar ai për IndeksOnline

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-