Opoja.net

Juventusi refuzon transferimin e Ozilit

Juventusi refuzon transferimin e Ozilit

Sipas gazetës italiane Tuttosport, Arsenali ia ka ofruar Juventusit, mesfushorin gjerman Mezut Ozil.

Oferta e anglezëve ka qenë që pagën gjermanit t’ia paguajnë të dy klubet përgjysmë, por italianët e kanë refuzuar këtë ide të Arsenalit.

32 vjeçari nuk e ka bërë asnjë paraqitje në këtë sezon për Arsenalin, pasi nuk është përfshirë në skuadër nga Mikel Arteta.

Ozil pritet të largohet nga Arsenali në afatin kalimtar të janarit, gjashtë muaj pa i skaduar kontrata me Arsenalin.

Ndeshjen e fundit Ozili e kishte luajtur në Premierligë me 7 mars ndaj West Hamit.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net